Tema: Re: taigi, ar protingi komputerastai?
Autorius: Jornada Del Muerto
Data: 2011-02-03 17:25:14
"labai slaptai" <labai.slaptai@pastas.lt> wrote in message news:iieg6p$7s5$1@trimpas.omnitel.net...
- jei prieš dešimt metų kompiuterastui būtų pasakyta, kad nuoseklus duomenų 
perdavimas greitesnis nei lygegtetus - būtum jų apšauktas "debilu"..

p.s.
šiandien USB ir SATA įrodo tai..
 
    Debilu neapsaukineciau, bet kad greiciau tikrai nemanau, kad populiariau ir kad pigesnes pagaminimo sanaudos nuoseklaus perdavimo tai sutinku, na ir patikimiau (maziau laidu maziau sansu kad nutruks koks ar nebus kontakto su kazkuriuo signalu pvz. jungtyje), per kuri gala tu cia greity matai? 

    Ar tu cia turi omenyje atgyvenusia centronics sasaja aka LPT kuri eina nuo kokiu 1980m jei ne seniau? LPT atveju greiti riboja jo kontroleris, o jeigu taip teoriskai snekant tai, butu kazkas tokio (cia aisku ne tiksliai, sneku tik teoriskai):

   1. Nuosekliu principu eina kiek as suprantu vos keli laidai, pvz STROBE, DATA ir GND - bent tiek per akis perduoti nuoseklia informacija, strobe duomenu perdavimo sinchronizavimas, o per DATA signala eina duomenys, strobe duodamas atitinkama signala pranesa kad prasides duomenu siuntimas per data signala ir jam pasibaigus vel vyksta strobe, arba sekantis strobe reiskia kito bito perdavima, na bent kazkaip panasiai tai dirba.

    2. Jeigu imu lygiai tokia pacia technologija, tuos pacius tokio pacio greicio hardwarinius kontrolerius ir padarau tokius signalus:

    STROBE
    DATA0
    DATA1
    DATA2
    DATA3
    DATA4
    DATA5
    DATA6
    DATA7
    GND

    Tai per 1 strobe cikla perduosiu ne bita kaip serial atveju o visa baita... o kadangi kalbame teoriskai jeigu butu pvz.

    STROBE
    DATA_0
    DATA_1
    DATA_2
    DATA_3
    DATA_4
    DATA_5
    DATA_6
    DATA_7
    DATA_8
    DATA_9
    DATA_A
    DATA_B
    DATA_C
    DATA_D
    DATA_E
    DATA_F
    GND

    Tai per 1 strobe cikla kada tokiu paciu techniniu parametru serial portas perduos 1 bita, butu perduodami 2 baitai.

    Jeigu kaip tai su kuo lygini SATA ar USB laikai LPT aka old good centronics, tai sis portas tiesiog toliau nesivyste, bet jei teoriskai paemus ir pastacius lygiai tokiu pat greiciu hardware su kuo dirba USB ar SATA, gausima tiek kiek bitu 1 metu  bus perduodama greitesni nuomenu perdavima, riboja tik LPT standartai kurie yra apriboti tam tikru greiciu ir kiek teke gandu girdeti, paskutinieji LPT buvo tiesiog emuliuojami ant serial protu, bet nezinau ar tai tiesa.

JDM.