Pradejom i Lenkija vazineti apsipirkimams dar 1997m gale, kai pirmagimiui buvo pusmetis. Prasidejo nuo pampersu, rubeliu, etc. Taip ir tesiam sia praktika. Visais laikais - ir kai zlotas 1,10 lito kastavo, ir kai 0,70 tekainavo. Vaziuojam reguliariai kas 3-4 savaites, isleidziame 900-1000 Lt. Uztenka sau, lieka dar mociutems ir seneliams. Kai kuriu poziciju (miltai, cukrus, makaronai, kruopos, sviestas) uzsiperkame 3-4 menesiams, didziuma - menesiui. Toliau Bialystok nevykstame, bet ten irgi tik kas 5-6 karta. Tipinis marsrutas siekia Suwalki, Augustow, Olecko arba dar iki Elk. Kazkada, gerbuvio gerejimo metais (2004-2005) buvome aptinge ir ememe visa maista bei buities reikmenis pirkti lietuviskuose tinkluose. Seimai "prasimaitinti" (4 asmenys) isleisdavome 2200-2600Lt/men. O perkant Lenkijoje visais laikais (ir prie brangaus zloto, ir dabar) "telpame" i 1000-1100 Lt. Va ir visa aritmetika. Tipinio vaziavimo kuro islaidos sudaro 70Lt. Sia suma per LT ir PL kainu skirtuma "atperka", pvz. 5kg kalakutienos krutineles file isigijimas. O visi kiti pirkiniai jau "eina i pliusa". Ir kol sios svarstykles bus nulinke Lenkijos naudai, tol bet kokie sapaliojimai apie patriotizma ir pirkima cia yra beprasmiai. Esame tipine lietuviska seima ir tam, kad pavyktu kasmet susitaupyti bent porai kelioniu (vienakart palmes, antrasyk - i kalnus), vienam-kitam buities prietaisui ar kasmetinei kukliai investicijai i kaimo sodybeles gyvasties palaikyma, privalome kasdien skaiciuoti. Seimos pajamos niekingai mazos, todel ir rinkomes bei tebesirenkame Lenkija. "Povilas" <geras@vilkas.lt> wrote in message news:hhuvjl$qet$1@trimpas.omnitel.net... > > > "eimaz" <eimaz@nomail.lt> parašė naujienų > news:hhsuhb$uq$1@trimpas.omnitel.net... >> blemba, noreciau uz 200lt maisto pragyvent 1,5 menesio :) aisku jei >> gyveni vienas, galbut ir imanoma. > > Pats sito varianto nebandziau, nes mesa nera aktuali, o pieno produktu uz > 200 lt neprisipirksiu. Bet musu bendradarbe kiekviena menesi kooperuojasi > su kazkuom ir vaziuoja link Balstoges. Ji irgi minejo ,kad maistui > isleidzia apie 300 lt ir to menesiui uztenka jai ir jos dukros seimai + > visada anukei priperka vaikisku maisteliu,sultyciu,pampersu ir pan dar uz > 200 lt. Esu mates kaip atrodo uz tokia suma nupirkto maisto kiekis - > patikek, kad i saldytuva nesukisi, o tiek mesos suvalgyti,tai reikia but > juodu mesedziu! > > P.S.Pazystami ,laikantys mesos parduotuvele Kalvariju g-je, su savo > mersiuku mikrobusu-saldytuvu vaziuoja 3 kart I savaite I Suvalkus ir > pilnai ji uzkrauna. Zinai kiek tam reikalui isleidzia pinigu? Ogi, nei > daug nei mazai, o viso labo 1.5-3 klt, priklausomai nuo asortimento. > Pabandyk pas mus uz 1.5-3 klt uzkrauti mikrobusa mesyte ! >