Tema: Re: Meanwhile in UK
Autorius: Vasaris
Data: 2010-05-26 23:42:49
"RaR" <RaR@lt.lt> wrote in message news:htjq50$rmh$1@trimpas.omnitel.net...
> Dėl ekonomikos - tai esant dabartiniam žmonių (visų pirma) lygiui mes staigiai aukščiau bambos neiššoksime. Imanoma puikiai gyventi ir nesant akivaizdžių išteklių gausos (kaip ne kaip, svarbiausias išteklius yra žmonės, o jų kokybė atskirose šalyse savo išsilavinimu, kultūra, vertybėmis labai skiriasi), ką įrodė ne viena šalis. Bet tai ilgas ir sunkus darbas, ir reikia kad bent judėtume į priekį.

    Aš pasilieku prie savo nuomonės, kad tik akivaizdžiai tvarūs veiklos (o tiksliau adaptacijos) modeliai yra verti dėmesio ir tolesnio tobulinimo. Pardon, bet net ir tų itin gerų pavyzdžių negalima laikyti adaptyviais ir tvariais, palyginant su natūralia gamtine savireguliacija. Aišku jie geresni, nei visa kita, kas irgi naudojama, tačiau dar toli nuo savaiminio išsilaikymo ir savireguliacijos. Ką aš noriu pasakyt - empirinis mokslas sukurti modelį, po to sukant po vieną varžtą vienu metu tikrinti, kaip ta juoda dėžė veikia. Suksi kelis varžtus vienu metu - gausi tik kažkokį triukšmą, o ne regresiją. Dabar visas pasaulis sukinėja visus alei vieno varžto vienu metu ir tikisi gauti kokius nors prognozuojamus ir priimtinus ekonominius/politinius/technologinius ar kito tipo rezultatus :-)

    Ir tas "ilgas ir sunkus darbas", tai man pradeda rodytis piktas pokštas, idant paslėpti gigantomaniškus tikslus, kurie kyla iš visiškos diletantinės nekompetencijos, kas vertinga, o kas ne ilgame laikotarpyje. Taip, kaip dabar mes vertiname komunizmo (fašizmo, ar bet kurio kito -izmo) utopines dogmas beprotiškomis, tikėtina, kad ateities ainiai vertins mūsų ekonomikos, finansų, globalizacijos ir urbanizacijos pastangas. Noras išugdyti civilizuotą ir kultūringą žmogų tokiame kontekste panašu, kad veda link priežodžio "kvailys myli darbą, o darbas kvailį".

> Dabar gi kai paskaitai buvusio finansų ministro pasamprotavimus apie tarptautinius finansus, tiesiog neviltis apima, nes supranti kad jis neturi net wikipedijos straipsnelių lygio supratimo.

pavienės asmenybės nelabai ką lemia. Aš aišku ne apie individualizmą ir asmeninę atsakomybę.
 
> Dėl euro - tai jis neišspręs mūsų bėdų. Bet lyginant su litu ši valiuta neturi savų minusų, po pliusų turi nemažai. Dėl įvedimo kaštų tai jau paskaičiavo kažkada Kuodis - turėtų atsipirkti labai greitai.

        Aha. O tam plane nebuvo prievolės kiekvienam atidaryti po privalomą einamąją sąskaitą su kortele, o tada elementariai nuo norimos datos uždrausti atsiskaitinėt grynais litais? :-)
        Kuodžio šviežias sekmadieninis komentaras - išspyrus Graikus lauk iš EURO zonos, jiems drachmą ar ką nors panašaus susigražinti būtų blogiau nei abi kojas persišaut. Remiantis kuo mums lengviau € įsivest? Ir taip jau užtenka betvarkės su mokesčių ir įstatymų keitimu, dar ir valiutą keisti. Čia visiška impotencija.
        Viltis, kad EURO apynasris padės išvengti lokalių korumpuotų politikų pažeistos fiskalinės drausmės neigiamų efektų yra šakėmis ant vandens patepliotas kliedesys. Nacijoje, kurioje reikia uždrausti alkoholio pardavimą nuo 22:00, kad latrai ir jaunimas galutinai neprasigertų, tiesiog neįmanoma fiskalinė drausmė, kaip po tokia, nes net ne šita būsena, o pati savoka yra už tos tautos tipinio atstovo suvokimo ribų, nebekalbant apie ten kokia nors valią ar/ir aktyvias pastangas.