Tema: Re: Del priessventines dienos
Autorius: Jonas Sergejenka
Data: 2009-10-08 13:18:33
Tai aš ir klausiu, kaip pas jus kaime yra lingvistiškai suprantamas žodis "išvakarės". 2 dienos? 5 dienos prieš?
O LR DK tikriausiai naudoja ne perkeltinę prasmę, o tiesioginę.
Pvz, ar galima teigti, jog asmuo, sėdintis oro uoste ir telefonu sakantis "aš skrendu į Italiją" yra faktiškai melagis? Nes jis dar tik sėdi, niekur neskrenda. Perkeltine prasme "išvakarės" tikrai gali reikšti ne vieną betarpišką dieną (Koperniko pavyzdys).
"Blynas" <blynasTRINTI@gmail.com> wrote in message news:hakca9$bao$1@trimpas.omnitel.net...
> OK. Pagal 153 str. 1 p. formuluotę "Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda" aš susidariau savo nuomonę. Tai dabar dar pasitikrinau lkz.lt, ką reiškia "išvakarės":
>
> ìšvakarės sf. pl. (1) Jn, Š, BŽ265, Kv, Rmš; N
> 1. diena ar vakaras prieš kitą dieną: Dar rinkimų išvakarėse miestas pasipuošė raudonomis vėliavomis, transparantais, plakatais (sov.) sp. Suvažiavimas vyksta rinkimų išvakarėse sp. Ji suprato, kad nieko negalės pakartoti iš to rašto, kurį išvakarėse aiškinosi su įgaliotiniu rš. Švenčių išvakarių rytą mūsiškiai jau buvo miške rš. | Koperniko darbai išėjo į pasaulį kaip tik žiaurių tikybinių kovų išvakarėse rš.
>
> Kaip ir tu teisus, bet tik "išvakarės" vartojamas žodis ne tik kalbant apie sekančią dieną.... ;)
>
>
> "Jonas Sergejenka" <johnas@kazhkur.com> wrote in message news:hak5do$vne$1@trimpas.omnitel.net...
> > :D:D:D
> > Blynai, nemutink vandens.
> > Aš per skolintą krištolinį gaublį matau, jog tame rašte konkrečiai parašyta, jog 2009 m. spalio 30d. (penktadienis) NĖRA prieššventinė diena, nes valstybinė šventė yra tik po 2 dienų (lapkričio 1d, sekmadienis). Šiuo atveju prieššventinė diena yra tik 2009 m. spalio 31d., ir tik tą dieną dirbantys gali susitrumpinti darbo dieną 1 val.